Služby – Web dizajn

Web stránky

Cieľom našej spoločnosti je vytvárať kreatívne a jedinečné web stránky na základe požiadaviek klienta. Každá stránka by okrem svojej jedinečnosti a krásy mala mať schopnosť dosahovať svoje stanovené ciele. Preto sme schopný zakomponovať všetky predstavy a potreby klienta bez akýchkoľvek obmedzení.

Tvorba web stránky spočíva z niekoľkých bodov.

1. Analýza cieľov

Pri analýze sa snažíme zisťovať hlavný dôvod, prečo sa bude stránka vytvárať a čo by mala vyjadrovať. Postupne si prejdeme jednotlivý obsah stránky, vaše predstavy  (farebnosť stránky, rozloženie prvkov) a čo vlastne bude hlavným obsahom stránky (texty, služby, produkty…). Na základe toho budeme schopný nájsť správne kľúčové slova “SEO” pre optimalizáciu web stránky pre vyhľadávače.

2. Návrh web stránky

V tejto časti sa budeme sústrediť na rozloženie jednotlivých elementov stránky.  Kde sa konkrétne elementy budú nachádzať. Zároveň sa budeme zameriavať na ich funkčnosť, akú vlastnosť daný element bude predstavovať (statický, animovaný, slider, banner, atď.)

3. Grafický obsah

Tak ako sa my obliekame, tak je to podobné aj u web stránok. Touto úlohou sa zaoberá grafický obsah stránky, pri ktorom sa budeme sústrediť na jednotlivé grafické prvky stránky (pozadie, farba textu, farba odkazov, obrázky, atď.). Výsledkom bude jedinečný a krásny dizajn, ktorý bude spríjemňovať prechádzanie si vašej stránky jednotlivými užívateľmi.

4. Programovanie web stránky

Po zbere všetkých potrebných informácií sme schopný prejsť k finalizácií web stránky, pri ktorom využívame potrebné technológie (HTML5, CSS, BOOTSTRAP,  JS, Ajax, PHP, atď.) na jej vytvorenie. Zároveň implementujeme do stránky prvky, ktoré majú za úlohu jej rýchle zobrazovanie (automatický refresh stránky, využívanie cache prehliadača, kompresia obsahu stránky ).

Redakčné systémy

Rozdiel medzi klasickou stránkou a redakčným systémom je ten, že užívateľ môže vstupovať do stránky prostredníctvom administrácie, kde má možnosť pridávať, upravovať, meniť, mazať obsah stránky.

Redakčné systémy sú určené hlavne pre skupinu uživateľov, ktorí chcú interaktívne komunikovať so svojími návštevníkmi, zákazníkmi prostredníctvom blogu, diskusného fóra. Užívatelia sa môžu registrovať a pridávať na základe oprávnení články, fotografie a vzdielať ích s inými užívateľmi, prípadné navzájom písomne komunikovať.

Základné výhody redakčného systému

jednoduché štatistiky návštevnosti stránky, sledovanie článkov, blogov, fóra

pridávať / mazať podstránky, položky menu, slider, bočný panel, text

jednoduché pridávanie / mazanie fotografií (drag and drop)

vizuálna úprava podstránok podobná ako vo Worde

mnoho iného

E-shopy

Špecializujeme sa na tvorbu e-shopov a ich správu. E-shopy tvoríme na mieru podľa potrieb a požiadaviek  klienta.

E-shopy sú tvorené na princípe redakčného systému, to znamená, že ho ovládate prostredníctvom jednoduchej a príjemnej administrácie, kde môžete sledovať a vybavovať Vaše objednávky, vytvárať si štatistiky o predaji.

Základné vlastnosti e-shopu

Neobmedzené množstvo položiek a kategórií

zabezpečenie prostredníctvom šifrovania a podpora SSL certifikátu

podpora veľkého množstva modulou

jednoduchá správa a variabilita

podpora multishopového systému (viac e-shopov s jednou databázou)

Základné moduly e-shopu

Moduly ovplyvňujú internú a externú funkčnosť stránky. Ich obsluha je jednoduchá prostredníctvom administrácie.

Odporúčané produkty

Najpredávanejšie produkty

Akciové produkty

Filter produktov podľa kritérií

Vzdielanie produktu na Facebooku - like box

Registrácia, košík, wishlist atď...

Doplnkové moduly e-shopu

Doplnkové moduly slúžia na ulahčenie práce s e-shopom alebo dopĺňaju rôzne funkcie e-shopu. Tieto moduly nie su základnou súčasťou.

Zľavové moduly - prvý nákup, skupina uživateľov, kategória, výrobca...

Prepojenie e-shopu s vyhľadávačmi (Heureka, pricemania, najnákup...)

Prepojenie e-shopu s účtovným programom

Platobné moduly - kartový, bankový, paypal atď...

Multijazičná podpora

mnoho iných...

Responsive dizajn

Responsive dizajn / web je taký, ktorý sa vie automaticky prispôsobiť zariadeniu, na ktorom je zobrazený. Toto riešenie prináša so sebou veľké množstvo výhod, no vytvorenie takejto webstránky je časovo náročnejšie ako klasická verzia.

Jednou z hlavných výhod tohto riešenia je, že odpadá potreba riešiť separátne HTML pre mobilnú verziu stránok a môžeme zvýrazňovať prvky, ktoré sú pre užívateľov na konkrétnom zariadení dôležité. V opačnom prípade vypustiť tie, ktoré dôležité nie sú.

Základné výhody responsive dizajnu

Rýchlejšie načítavanie na zariadeniach

Rozloženie obsahu podľa druhu zariadenia

Odstránenie / pridanie obsahu podľa druhu zariadenia

Vizuálna zvýraznenie dôležitých prvkov podľa druhu zariadenia

mnoho iného